نتایج جستجو برای عبارت :

مانوس

شاید من یک شخصیت خاص هستم که با بدترین شرایط (از جهت ظرفیت خودم) مانوس میشم! حتی وقتی خونه‌ی اولم جای خیلی دوری بود و به هیچ جا دسترسی نداشت! آفتاب نداشت برای منی که داشتن نور خورشید اینقدر مهمه همیشه انگار توی سایه بودم. حتی وقتی که خونه‌ی دومم بازم دور بود طبقه‌ی سوم بدون آسانسور، و خیلی کوچیک! ولی من دل بسته بودم بهش. به آفتابی که از طلوع تا غروب خورشید داشتم به حس و حال زندگی عزیزم که دودستی چسبیدم بهش. به حال عاشقانه‌ای که موقع پختن غذام د
در کشاکش امتحانات و درس های صعب الفهمِ روی هم تلنبار شده، مانوس شدن با کتاب‌های غیر درسی، بد مرضی است. 
آنقدر کیف می‌دهد که گاه به سرم می‌زند بروم یک گوشه پَرت خوابگاه که کسی دستش به من نمی‌رسد، خودم را با کتاب‌هایم مدفون کنم و ذهن درگیر و قلب رنجورم را در نورانیت و لذت فهم مستغرق سازم. 
پ. ن: احساس میکنم دارم شبیه تو میشوم. ولی چقدر دیر. 
 هنوز هم وقتی دلم گرفته و پر از بغضم و احساس می‌کنم از آدما کتک خوردم، دلم میخواد بیام کنارت، به محض اینکه می‌شینم سرِ مزارت  سلام می‌کنم بی اختیار می‌زنم زیر گریه و همه چیز رو تعریف می‌کنم و با صبر و حوصله همیشگیت گوش می‌دی و وقتی بلند میشم که برم حداقل نصف غم هام سبک شده. من فکر میکردم نهایتِ عمرِ این کارا و مسخره بازیا ، اینکه آدما با شهدا مانوس میشن و اینا .. برای دبیرستانه یا اوایل دانشگاه! یا دیگه ته ته ش هر چی باشه برا قبل ازدواجه! ولی
ماه رجب آمدکه استغفار دارد/برآن ثوابی هم خدابسیار دارد/توبه همیشه درگه حق دلنشین است/درماه خوب بندگی آثار دارد/ماه ولایت باعلی مانوس باشیم/درکعبه بهراو خدااسرار دارد/یادیتیمان وفقیران کن سراسر/درآن علی برشیعیان ایثاردارد/گنج ولایت با دعا شدسرفرازی/باعیدهایش حق بما انواردارد/درعیدمبعث مسلمین راشورآید/لطفی نبی بر جانب ابرار دارد/عیدی مااندر رجب روزظهوراست/چون برفرج درآن علامت یاردارد/
به نظرم  تفاوت اشعار معاصر با قدیمی،مثل تفاوت چای دمی است با چای کیسه ای!تو تا به پای اشعار کهن صبر نکنی،تا مانوس نشوی و بارها با دل و جانت زمزمه اش نکنی،تا شب بیداری نکشی با آن، تا زانوی غم بغل نکنی و به پهنای صورت اشک نریزی،نمی توانی از خواندن غزل حافظ و یا سعدی لذت کافی ببری.باید صبر کنی تا دم بکشد! اما اشعار معاصر نه، می توانی در هر حالتی که هستی یک شعر از اینترنت پیدا کنی و بخوانی و لذت ببری و تمامش کنی و کمی هم از آرایه های ادبی اش تعریف کنی
یاحق... 
آدم های متعلق به این دهه، دنیای ارتباط مجازیشان به تلگرام و امثالهم محدود میشود!
منم فرزند همین دهه هستم؛اهل فضایی غیراز وبلاگ و وبلاگ نویسی...
ما با کلمات مانوس بودنمان کمتر است چون نه نامه های برامده از دل و جان نوشته ای نه بلدیم حتی! ما احساساتمان در استیکر های قلب و ماچ و بوس خلاصه میشود نه "کلمات"
حالا می خواهم سنت شکنی کنم(سنتی که خودم برای خودم ساخته ام)پا در فضایی بگذارم که احساساتم را با "کلمات" بیان کنم؛اعتقاد دارم کلمات معجزه
و عشق
تنها عسق
تو را به گرمی یک سیب می کند مانوس
و عشق
تنها عشق
مرا به وسعت اندوه زندگی ها برد
مرا رساند به امکان یک پرنده شدن...
عشق واقعا همین گونه ست. همین طور که "سهراب" به تصویر می کشد. فقط عشق است که می تواند تو را دلبسته ی عطر یک سیب کند! و فقط عشق است که به تو احساس پرواز می دهد. احساس رهایی از هر چه به زمین تعلق دارد.
حس عشق و حس زندگی, چه بسا تمام احساسات کاذب و منفی را از تن بزداید
نمیدونم چرا حس میکنم فقط دلم میخواد که بنویسم. فقط و فقط بنویسم
 امام صادق ع فرمود  مردی  خدمت پیغمبر ص امد عرض کرد  بکه احسان کنم فرمود به مادرت گفت سپس بکه فرمود بمادرت عرض کرد سپس بکه فرمود بمادرت  عرضکرد سپس بکه فرمود بپدرت  10 و فرمود مردی خدمت رسولخدا  ص امد و عرضکرد یا رسول الله منن بجهاد  علاقه دارم و نسبت ان با نشاطم  پیغمبرص  فرمود پس در راه خدا جهاد کن گه اگر کشته شوی نزد خدا زنده خواهی بود وروزی  شوی و اگر بمیری پاداشت بعهده خداباشد و اگر ازمیدان جنگ باز گردی از گناهان پاک شوی  مانند روزیکه.   
معمر بن خلاد گوید بامام رضاع عرضکردم هر گاهپدر و مادرم مذهب خق را نشناسد دعایشان کنم فرمود  برای انها دعاکن و از جانب انهاصدقه بده واگر زنده باشند و مذ هب حق را نشناسند باانهامدارا کن زیرا رسول خدا ص فرمود خدابرحمت فرستاده نه بیمهری ونا فرمانی  10 فرمود مردی خدمت رسولخدا ص. واله امد وعرضکردیا رسول الله  من بجهاد علاقه دارم و نسبت بان ا نشاطم پیغمبر ص فرمود پس درا خدا جهاد کن که اگر کشته شوی نزد خدا زنده خواهی بود و روزی داده شوی  واگر بمیری پا

پدر همواره به من محبت ویژه داشت و در سفرهای خود با من مانوس می شد. پدرم یک بار بینایی خود را از دست داد، ولی بعدا شفا یافت. درمان چشم خود را در تهران ادامه می داد. سه بار به تهران رفت، ولی حاضر نشد کسی جز من همراهش باشد. سال 1342 در قم بودم . پدر به من نامه نوشت که به مشهد بیایم تا او را در سفر درمانی به تهران همراهی کنم، اما رفتن من به مشهد به تاخیر افتاد و علت آن، ماموریتی بود که در رابطه با مسائل تبلیغ باید در زاهدان انجام می دادم. به زاهدان رفتم

فیلم‌ها
انتخاب سینماتصاویر اکران خصوصی فیلم «ایده اصلی» با حضور چهره های مطرح سینمایی
اکران خصوصی فیلم سینمایی «ایده اصلی» به کارگردانی آزیتا موگویی با حضور چهره های مطرح سینمایی شب گذشته در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.«ایده اصلی» فیلمی به کارگردانی آزیتا موگویی و نویسندگی امیر عربی است. این فیلم برای نخستین بار در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد. این فیلم پر بازیگر که در چهار کشور ایران، قبرس جنوبی، اسپانیا و کا
هشام بن سالم گوید شنبدم. حضرت صادق ع میفرمود خدای عزوجل فرماید بجنگ با من اعلان دهد انکس که بنده مومن مرا ببازارد از خشم من اسوده خاطر باشد انکس که
 بنده مومن مرا گرامی داردو اگر در میانه مشرق و مغرب زمبن افربده از افریده هایم جز یک مومن و یک پیشوای عادلی با او نباشد من بعبادت اندو از تمامی انچه در زمبنم افربدم بی نیاز باشم و هر اینه هفت اسمان و هفت زمین بخاطر او بر پا باشند برای اندو از ایمانی که دارند ارامشی  فراهم سازم که نیازی به ارامش دیگر
اندیشیدن در زمانه عسرت 
اندیشیدن به پایان هر چیز پیوسته با تشویش ذهنی همراه است. حتی در تفکر به پایان پدیده ها و اموری که از آن رنج می بریم نیز، این تلاطم روحی دیده می شود، زیرا هر چند در نگاه نخست اندیشیدن به رهایی از آن امر رنج آور مثبت به نظر می رسد اما در ادامه ترس از تحقق نیافتن آن پایان می تواند ما را آزرده خاطر کند. تصور تبدیل اوضاع بسامان و منظم یا لااقل خوگرفته دیروزی به بی نظمی و یا صورت های جدیدی از نظم که برای ما نا مانوس است، می توان
میدانی خدایت کریمِ کریم هاست ولی نا امید میشوی
گیر میکنی 
و بدبختی از این جا شروع میشود
همین که با خودت دیگر روراست نباشی
زانوی غم بغل داری و کارت شده فقط که
کلمه ی نا امیدی را در ذهنت هجی کنه
ای ذات!
تو که میدانی خدایت عجیب خداییست عآشق پیشه!
شیوه ی او بگیر و منشین 
همه ی اول و آخر همه چیز همین است که اول بدانی خدایت کریم تــــرین است و دوم ؛با این این کلمه،امیدوار شوی از هر ناامیدی
که نا امیدی توطئه است از آدم هایی که خود را دل سوز نشان میدهند و
حسین منزوی یک حافظ دیگر است ادای کسی را در نمی آورد کپی حافظ نیست اما حافظ دیگریست چه قدر دیر با منزوی مانوس شدم چه قدر دیر...

غزل 210 حسین منزوی

چشمان تو که از هیجان گریه می کنند    
در من هزار چشم نهان گریه می کنند
نفرین به شعر هایم اگر چشم های تو
اینگونه از شنیدنشان، گریه می کنند
شاید که آگهند ز پایان ماجرا
شاید برای هر دومان گریه می کنند!

بانوی من! چگونه تسلایتان دهم؟
چون چشم های باورتان گریه می کنند
پر کرده کیسه های خود از بغض رودها
چون ا
برای بازدید از مجموعه ای نفیس از کتاب های رمان زبان اصلی و خرید کتاب کلیک کنید.
بهروز بوچانی نویسنده کتاب رمان No friend but the mountains
بهروز بوچانی سی و پنج ساله و اهل ایلام است. پناهجوی گرفتار در اردوگاه مانوس در نزدیکی پاپوآ گینه نو و استرالیا  که شکنجه‌ی  زیستن در اردوگاه را با گوشی همراهش نوشته و حال در رأس اخبار ادبی جهان نشسته است.
خرید کتاب رمان زبان اصلی با تخفیف ویژه: Sophie’s World
کتاب رمان هیچ دوستی مگر کوهستان  (No friend but the mountains)
هیئت داوران در
داستان فیلم
در خلاصه فیلم ایده اصلی آمده است : ایران و اسپانیا برای راه اندازی یک
پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده‌اند، شرکت‌ها و
افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شرکت کرده‌اند. مهندس سعید
پارسا که چندسالی است از همسرش رؤیا عضدی جدا شده و رئیس یکی از شرکت‌های
حاضر در مناقصه است. دیگران نیز با اهداف متفاوت سعی در برنده شدن در این
مناقصه سرنوشت ساز را دارند. رسیدن به موفقیت برای آدم‌های این قصه منجر به
#ارتباط_و_انس_با_امام زمان(عج)_2
اکنون امام زمان (عج) پدر همه امت است اما آیا ما پدر خود را میشناسیم⁉️و با او در ارتباط هستیم ❓ و آنچنان کهپیامبر (ص)از ما انتظار دارند به ایشانمحبت میکنیم ❓آیا به اندازه پدرمان ، با ایشان انس داریم❓
انس فراتر از محبت و دوستی است در واقع محبت و دوستی مقدمه اُنس گرفتن است‌. 
انیس به معنی انس گیرنده و خوی گیرنده است.
هنگامی که رابطه‌ اُنس میان دو دوست برقرار شد، چنان به یک‌دیگر دل می‌بندند که جدایی و فراق را بد
#_ارتباط_و_انس_با_امام زمان(عج)_5
آن چه در کسب معرفت واجب استدو امر است :  اول : شناخت امام به اسم و نسبو ویژگی های ظاهری(شناخت ظاهری).
دوم : شناخت صفات و خصوصیاتباطنی اوست که با آنها از دیگران متمایزمی شود (شناخت باطنی).
‍‍ شناخت ظاهری :  دانستن نام و القاب امام،نام پدر و مادر ، سال ولادت،سال غیبت ، دانستن ویژگی های سیما،و ...است .دانستن این نوع ویژگی ها بی فایده نیست و چه بسا مقدمه شناخت باطنی شود. اما باید دقت کرد، برای مانوس شدن با امام از این مر
ما دوچرخه ای ها از همان روز انتظار چنین نصیب را می کشیدیم که این نوجوان ها بخاطر تیم ملی کشورمان تاریخ ساز شوند و حالا «اللهیار صیادمنش»، نوجوان ۱۷ساله ی آملی، یکی از همان نوجوان های شگفت انگیز و تراب زن، قاهر شد درون نخستین بازی ملی خود در رده ی بزرگ سالان، بدوی گل ملی اش را بوسیله دشت برساند و جوان ترین گل زن تاریخچه پیاده روی ایران لقب بگیرد. از همان روزی که «مارک ویلموتس»، سرمربی متاخر تیم ملی ایران برای بازی دوستانه با سوریه شهرت او را ب
طالبگری از مطالعه گر نشعات می گیرد.
شاید این روزها دستان با لمس کردن کتاب و قلم مانوس نباشند .دیروز صدای دلخراش انگشت سبابه دل هر رهگذر را به درد آورده بود.فریادها و ضجه های انگشت سبابه بسیار دلخراش بود . نزدیکش رفتم و گرم صحبت شدیم ،انگار درد را فراموش کرد ،آرام قلمی را نزدیکش بردم و به آرامی چند سطر به رشته تحریر در آورد .کتاب دایره المعارف را نشانش دادم اشک ذوق از دیدگانش سرازیر شد و آرام ،آرام صفحه ها را ورق می زد . عطر خاص برگه های کتاب هوش
مطالبگری از مطالعه گر نشعات می گیرد.شاید این روزها دستان با لمس کردن کتاب و قلم مانوس نباشند .دیروز صدای دلخراش انگشت سبابه دل هر رهگذر را به درد آورده بود.فریادها و ضجه های انگشت سبابه بسیار دلخراش بود . نزدیکش رفتم و گرم صحبت شدیم ،انگار درد را فراموش کرد ،آرام قلمی را نزدیکش بردم و به آرامی چند سطر به رشته تحریر در آورد .کتاب دایره المعارف را نشانش دادم اشک ذوق از دیدگانش سرازیر شد و آرام ،آرام صفحه ها را ورق می زد . عطر خاص برگه های کتاب هوش
مستند خوبِ «شیخ شهید»، کار ارزشمندِ هنرمند عزیز و طلبه گرامی «ساسان فلاح فر» را توفیق شد که بنشینم و نگاه کنم و حسرت بخورم. شهید «علی تمام زاده» رفیق ِ خوب ما بود که در موسسه امام جمعه کرج، مدتی با او مانوس و همکار بودیم. او از همان روزها جنس دغدغه‌هایش چیز دیگری بود. سر پر شور و قلم پر خروشی داشت علیه مظالم و بی عدالتی‌ها و نارسایی‌هایی که می‌دید. طلبه سخت کوشی بود. پای کار نظام بود. خدا درجاتش را افزون کند که با همین جهت گیری و دغدغه رفت و رف
بسم الله الرحمن الرحیم

یادداشت اسماء لطفی عضو واحد سیاسی:
نهم دی ماه تجلی دست خدا و حرکتی که ماندگار در تاریخ انقلاب است.امام خامنه‌ای"مدظله العالی"
جمهوری اسلامی ایران، نظامی است که "اصل انتخابات" از ابتدای پیروزی با این انقلاب الهی همراه و مانوس بوده است. از این رو مستعد الگوهای مسالمت آمیز همچون انقلاب رنگی است‌ که بهانه‌ای را برای دشمنی دشمنان ایران فراهم می‌کند.شاید علت اصلی شکل‌گیری حماسه ۹دی، در ظاهر انتخابات ۸۸ و ادعای تقلب در

باسمه تعالیچلچراغتوکلقصیده ۱۱
هست موسی را توکل در وکالت بر خدا می کند تقوای حق را پیشه با ذکر و دعا
کن توکل بر خدا اندر همه احوال خودهمچو موسی باش در باور ، مکن کاری خطا
حق تعالی حافظ ما باشد و روزی رسانبا توکل ، با رضا، آسان شود اعمال ماحضرت یوسف ز قعر چاه می خواند خدانیست او را شکوه و ناراحتی در ماجرا

حق رهاند یوسف یعغوب را، از قعر چاهمی کند فرماندهی، فرمانده ی کل قوا
چون که حق ناظر بود بر خدعه و مکر و فریبمی دهد جا و کرامت، بر نبی نور ال
جملات زیبا ازمقام معظم رهبری درباره شهید و شهادت

شهادت، مرگ انسانهاى زیرک و هوشیار است.

ازماندگان و عزیزان شهدا باید همواره شکرگزار خداوند باشند. خاطره‏ى شهدا را باید در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگهداشت. رسم شهادت و سنت الهى قتل فى‏ سبیل‏اللَّه، با نظام اسلامى زنده شد. زنده نگه داشتن یاد شهداى انقلاب باعث تداوم حرکت انقلاب است. شهادت، بالاترین پاداش و مزد جهاد فى‏سبیل‏اللَّه است. شهادت، مرگ انسانهاى زیرک و هوشیار است. شهادت،
دانلود فیلم ایده اصلی با لینک مستقیم
دانلود رایگان فیلم ایرانی ایده اصلی با کیفیت عالی
لینک دانلود (رمز) قرار گرفت
دانلود فیلم ایده اصلی
مشخصات فیلم
منتشر کننده :  یوز دی ال
نام فیلم : ایده اصلی
گروه فیلم: اجتماعی
محصول سال : 1397
محصول کشور : ایران
تهیه کننده : آزیتا موگویی
کارگردان : آزیتا موگویی
بازیگران : مریلا زارعی, بهرام رادان, پژمان جمشیدی, مهرداد صدیقیان, هانیه توسلی, ساره بیات, شهباز نوشیر, آندره آ ماچالکیدو, مانوس گاوراس, واروارا ل
دانلود فیلم ایده اصلی
مشخصات فیلم
بازیگران : مریلا زارعی, بهرام رادان, پژمان جمشیدی, مهرداد صدیقیان, هانیه توسلی, ساره بیات, شهباز نوشیر, آندره آ ماچالکیدو, مانوس گاوراس, واروارا ل
دانلود فیلم ایده اصلی
مشخصات فیلم
دانلود فیلم ایده اصلی
مشخصات فیلم
به گزارش همشهری به نقل از رکنا، رسیدگی بوسیله این پرونده از اواخر پاییز ۹۷ با رجوع بکر جوانی به نام مریم به کلانتری در مغرب تهران شروع شد. وی به صاحب منصب پرونده گفت: مدتی پیش در سلمانی با زوجه جوانی آشنا شدم. پس ازآن از مدتی قرار شد دوست شوهرش را برای زناشویی به من معرفی درنگ. یک روز با بی آرامی به محل قرار رفتیم اما در بین اسلوب سرزده همسر فریبا با یک تیغ موکت بری مرا تهدید کرد و حتی با همان بلور ضربه ای بوسیله پایم زد و از غلام انتظار گوشی تلفن
خیلی وقت هست دوست دارم این متن رو اینجا بنویسم. از وقتی که شبکه های اجتماعی و تلفن های هوشمند در جامعه ما فراگیر شدن به دلایل مختلف که از مهمترین آنها عدم آموزش و عدم آگاهی از کارکرد های شبکه های اجتماعی است ، دچار آسیب های متنوعی است. من نه در این زمینه تخصصی دارم و نه مسلما توانایی ورود به این بحث رو در خودم میبینم. در پست به هیچ عنوان در این مورد نمی خواهم چیزی بنویسم. و موضوع یک عادت غلط در بین کاربران شبکه های اجتماعی ماست.

من به فراخورد کار
آن حین می دانی چه شد؟ بعد از مدتی دفترم دیگر کاغذی، و خودکارم حزن جوهری برای نگاشتن نداشت. اما نمی دانم چرا تو حتی هنوز کم رنگ غم نشده بودی. از حرصم دفتر و خودکار بعدی را برداشتم و به سطل خاشاک گفتم آماده باشد. گفتم که حرف های بسیاری دارم برای نشنیدن، برای شیار سرقت کردن و دور افشاندن. آن دم می دانی مجدد چه شد؟ سطل خاشاک انباشته شد از دست افزار هایی که نباید می زدم. من هم از شدت همان حرصی که برایت گفتم حرف های خط زده و دستمالی شده ام را، از مسکن ه
لطافت خوندن کتاب شعر،
اونقدری هست که تو رو برای مدت کوتاهی که انتخابش کردی تا باهاش همراه بشی، از دنیای رنجور دور و اطرافت رهایی ببخشه. " خورشید و گل هایش " دومین کتابی بود که از این نویسنده خوندم و واقعا لذت بخش بود برام. تصویرسازی فوق العاده و متن سهلی که هر کلمه اش به قلبم می نشست.
در یک توضیح مختصر :این کتاب،  شعری از زبان همه ی زن هایی که خودشون رو زیبا میبینن و بیان احساساتی که سرکوب شدنه.
توصیه می کنم به اون کسی که:
میخواد فارغ از دنیای اطر
فیلم سینمایی ایده اصلی
کارگردان: آزیتا موگویی | ژانر : اجتماعیسال تولید : 1397تاریخ انتشار : بهمن ماه 1398مدت زمان : 103 دقیقهتهیه کننده: مهدی کریمی تفرشیخلاصه داستان : ایران و اسپانیا برای راه اندازی یک پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده‌اند، شرکت‌ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شرکت کرده‌اند. مهندس سعید پارسا که چندسالی است از همسرش رؤیا عضدی جدا شده و رئیس یکی از شرکت‌های حاضر در مناقصه است. دیگران نیز
گزیده‌ای از وصیت‌نامه شهید سپهبد قاسم سلیمانی 
خدایا برای دفاع از دینت، دویدم و افتادم و بلند شدم.خدایا ثروت دستانم وقتی است که سلاح برای دینت به دست گرفتم.خدایا ثروت چشمانم گوهر اشک دفاع از مظلوم است.خدایا سپاس که مرا از اشک بر فرزندان فاطمه(س) بهره‌مند نمودی.سپهبد قاسم سلیمانی خطاب به علما: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را مظلوم و تنها می‌بینم. او نیازمند همراهی شماست.خدایا سپاس که سرباز خمینی کبیر شدم.خدایا شکرگزارم که مرا در مسیر حکیم امرو
جشن تکلیف دانش آموزان دختر دبستان عمان سامان  برگزار شد
سم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم
و الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا ابی‌القاسم المصطفی محمّد و علی آله الطّیّبین الطّاهرین المعصومین سیّما بقیّةالله فی الارضین. خیلی خوش آمدید دانش آموزان عزیز؛ فرزندان سالم و باهوشِ امروزِ این ملّت و ان‌شا‌ءالله زنان و مدیران اداره‌کننده‌ی کشور  فردا. تبریک عرض میکنم به شما فرزندان عزیز، به‌خاطر ورود در حیطه‌ی تکلیف ال
دانلود رایگان فیلم سینمایی ایده اصلی
فیلم ایرانی ایده اصلی ۱۳۹۷ به کارگردانی آزیتا موگویی
کارگردان: آزیتا موگویی | ژانر: اجتماعی | سال تولید: 1397 | تاریخ انتشار: 20 اسفند ماه 1398
مدت زمان: 103 دقیقه | نوع: سینمایی | مخاطب: خانواده | کیفیت: WEB-DL
حجم: متفاوت با هر کیفیت | تهیه کننده: مهدی کریمی تفرشی
خلاصه داستان: ایران و اسپانیا برای راه اندازی یک پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده‌اند، شرکت‌ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در ا
به گزارش گروه "رسانه‌ها" خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام جعفری فراهانی گفت: باید بدانیم که خداوند حکیم، خیرخواه و دانا به سرنوشت انسان ها، اموری را بر آنها واجب می کند که تاثیری مثبت در هدایت و سرنوشت بشر داشته باشد و قطعاً روزه یکی از امور تاثیرگذار در این زمینه است. از باب نمونه یکی از آثار روزه این است که انسان میزان صبر، طاقت و بردباری خود ر ا در برابر نیازهایی که دارد امتحان می کند. به عبارت دیگر خداوند می خواهد ببیند که انسا ن ها در برابر نی
یک تفاوت مهم بین لغزش های گوش و اثرات ترسیم واجی این است که لغزش های گوش اغلب حاصل بی توجهی به سیگنال است درحالیکه ترسیم واجی واقعا می تواند غیر واقعی و توهمی (گمراه کننده) باشند. حتی زمانی که شنونده توجه کافی دارد و می داند که سیگنال تغییر کرده است انواع مشخصی از ترسیم واجی برانگیخته می شود. قیمت سمعک اتیکن بر خلاف آن، لغزش های گوش اغلب در نتیجه حواس پرتی شنونده است. وقتی سیگنال نویزی است ( این توجیه می کند که چرا اشعار آوازها بیشتر مستعد بد شن

اولین بار که خبری درباره ی بهروز بوچانی و جایزه ی ادبی اش شنیدم و این که دولت استرالیا حتی بعد از این دستاورد مهم ادبی اجازه ی ورود او به آن کشور و دریافت تقدیرنامه اش را نداده، مشتاق شدم به خواندن این اثر. بی شک نوع بازتاب خبر هم احساسی از نارضایتی نسبت به عملکرد دولت استرالیا برایم به همراه داشت. از آن جا که اهمیت ندادن به هنر و ارزش قائل نشدن برای یک هنرمند، در وضعیت فرهنگی سال های اخیر ایران رویداد عجیب و دور از ذهنی نیست، به راحتی این روی
با شروع جنگ زندگی من به دو قسمت تقسیم شد با پدر و بدون ایشان
وقتی در ماشین عمو محسن داشتیم خرمشهر را با هول ولا ترک می کردیم به این نیت می رفتیم که مشکلی پیش امده و چند روز دیگه بر می گردیم  اما....
حقیقت را وقتی متوجه شدیم که رفتم و در مدرسه سعدی برای کلاس دوم ثبت نام کردم و هر روز باید از خانه خانم زهرا قدم می زدم و به سمت چهار راه ابن سینا می رفتم و قدم در مدرسه می گذاشتم
خانه ما در خرمشهر در کوهدشت یا همان خانه های سازمانی نیروی دریایی بود و به د
با اقرار این که ام اس بلای ناگهانی خاص قرن به شمار می رود که محصول استرس، اضطراب و شتاب زدگی شهرنشینی و مسائل عاطفی و مدنی است، می گوید: ناحیه ما همچنین از این قاعده مستثنی نیست و درون اطرافیان و دوستان تک تک ما یک نفر هست که با این بیماری دست و پنجه بطی ء می کند. به گزارش همشهری، «رحیم خستو» با تایید این که مانوس و نگاه مناسبی داخل جامعه به این بیماری وجود ندارد می گوید: برای تغییر نگاه جامعه به این مصیبت جامعه شناسان، روانشناسان و مسئولان می ت
مهران کرمی، مدیر مسئول همشهری: شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ بخاطر تاریخچه مطبوعات ایران روزی منحصربه فرد و اندوه بار خواهد بود. نصیب که چرخ مطبوعات ایران برای نخستین مرحله از زمان آمدن این صنف به ناحیه پس از ۱۷۰ سال از حرکت ایستاد. مطبوعات ایران تو این ۱۷۰ سال ماندگی ها و تحولات فروانی همچون انقلاب مشروطیت، هیاهو جهانی اول و دوم و اشغال کشور بوسیله دست قوای متفقین، کودتای ۲۸ مرداد، انقلاب اسلامی، جنگ، سازندگی، اصلاحات و حوادث سال های پس از آن را از

یلدا به شبِ بلندِ خود می نازد.گرمیِ شبش به سردیش،می تازد.
رسمی است،که از کهن در اینجا باقی،با خنده و شادی و طرب می  سازد.شاعر؛حسن صدیقی مزینانی.(راه)
...........................................
شب یلدا شب طولانی سالیکی غمگین و جمعی شاد و خوشحال
روند مردم کنار  سالمندانکه تاپرسند ز آنان حال و احوال
خوشا  اندر کنار این اکابرکه مارا هم تماشا هست هم فال
مرا  یاد آمد از ایام  دیرینکنارکرسی و آن قیل و این قال
به لبهای پدر درّ و گهر  بودبه مرغ روح ما دادی پروبال
به ج
یا رادَّ ما قد فات...

نهج البلاغه ی علی علیه السلام همیشه برام جذاب بود و همیشه هم بعد از مطالعه ی چند تا خطبه یا نامه، خوندنش رها می شد! تا این که یکی از مفسرین نهج البلاغه به کوی دانشگاه اومدن و فرمودن خوندن نهج البلاغه رو با حکمت ها شروع کنید. 
    دیروز حکمت ها تموم شد و حس فوق العاده ای داشت شنیدن حرف های عجیب و در عین حال ساده از زبان مردی در 1400 سال پیش! هنوز هم در برابر حکمت 474 متحیر و شرمسار باقی موندم و با سر پایین زمزمه ش می کنم که: " ما

لینک کوتاه : parsine.com/000y4w
یک روحانی بنام ادیب العلما در تبریز بود که به بنده نیز مانوس بود و درعلوم غریبه نیز سر رشته داشت که اخیراً فوت نموده است. یک روز آمده بود به خانه مان و من نیز آن موقع در کبریت سازی مشغول بکار بودم عصر که به خانه برگشتم والده ام فرمودند که والد بزرگوارم (آیت الله سیدمحمدحسن الهی طباطبایی)حال خوشی ندارد خانه مان آن موقع در دانشسرا قرار داشت طبقه دوم پیش پدرم رفتم و جویای حالشان شدم فرمودند: چیزی نشده فقط حالم کمی منقلب
خوب برای شروع باید یک لیست تهیه کنم اسم تمام کتاب هایی که باید بخوانمشان را بنویسم 
پشت سر هم باید کتاب بخوانم و این که پشت سر هم باید بنویسم کمی درد اور هست اما این تنها راهی ایست که می توانم از این صفر گیچ و منگ حداقل به یک برسم 
کار اسانی نیست اما در این بیست روز قرطینه فقط فیلم دیدم حالا هم خیال می کنم دارم فیلم می بینم 
یک بار برای همیشه باید به خودم بقوبلانم که این زندگی ایست که باید داشته باشم نه این که تا دیر وقت فیلم تماشا کنم و بعد بخوا
خوب برای شروع باید یک لیست تهیه کنم اسم تمام کتاب هایی که باید بخوانمشان را بنویسم 
پشت سر هم باید کتاب بخوانم و این که پشت سر هم باید بنویسم کمی درد اور هست اما این تنها راهی ایست که می توانم از این صفر گیچ و منگ حداقل به یک برسم 
کار اسانی نیست اما در این بیست روز قرطینه فقط فیلم دیدم حالا هم خیال می کنم دارم فیلم می بینم 
یک بار برای همیشه باید به خودم بقوبلانم که این زندگی ایست که باید داشته باشم نه این که تا دیر وقت فیلم تماشا کنم و بعد بخوا
اگر اشتغال دلخواهتان را دارید، خود را خوش اقبال بدانید؛ ولی آگاه باشید تأثیر منفی بالفعل ای نیز وجود دارد: افراد دیگر ممکن است از اشتیاق شما برای امر سوءاستفاده کنند. نتایج پژوهشی جدید نشان می دهد مدیران اغلب ساعات کار اضافی بدون حقوق خواه حتی انجام کارهای سطح پایین را به کارکنان مشتاق خود تحمیل می کنند. بوسیله عبارت دیگر، تعلق ی شما به شغلتان می تواند علیه خودتان استفاده شود.پژوهشگران با مطالعه هشت مطالعه ی گذشته که درمجموع شامل ۲,۴۰۰ شر
در ادبیات فارسی ما به خر توجه شده است. سعدی علیه الرحمه می فرمایند کهخر عیسی گرش به مکه برند     چون بیاد هنوز خر باشداگر با مثنوی مولانا مانوس باشید باید بگویم عنوان دیگری هم می­توان برای این اثر ادبی گذاشت؛ خرنامه. چراکه مولوی بسیار و در مناسبت­های مختلف از خر صحبت کرده.از علم می توان انتظارات مختلفی داشت مثلا خرابی ها را آباد کند، نادان را دانا کند و آینده را بسازد ولی تنها یک انتظار را نمی­توان از آن داشت.درسته، خر را نمی­تواند آدم کند. ب
آقای نصیری، سردار یا آنجور که رفقایتان صدا می‌زدند، «حاج شعبان» سلام.
راستش توی این چندماهی که روزهایم مانوس به اسم شهدای مدافع حرم بوده است به قصه‌های اشک آلود کم برنخورده‌ام. از شما چه پنهان، کم هم گریه نکرده‌ام. از روزهای اولی که برای شهید 26 ساله‌ی مفقودالجسد، سجاد خلیلی، پا به پای علیمی خواندم «حواست هست به موهای سفید سرم؟ حواست هست از گذشته شکسته ترم؟» و گریستم. تا روزهای سرد و سیاه دی که با هر نشانی از حاج قاسم و رفقایش در شهر مکث کر
بر هیچ کس پوشیده نیست که قلم به دستان باید سلامت و بالندگی زبان فارسی را با راه ندادن به واژه‌های بیگانه، حفظ کنند. امّا این پرهیز از واژه‌های غیرفارسی تا چه حد مجار و ممکن است؟ آیا می‌توان به بهانه‌ی فارسی‌نویسی به جای «کتاب» از «نسک» استفاده کرد؟ و یا «دُشماد» را در معنای «تصادف» به کار برد؟ و یا اینکه کلمه‌ی «زاب» را در معنای «صفت» نشاند؟
آیا کسی به خود جرئت می‌دهد که ادعا کند برای کلماتی از قبیل «دین»،«انسان»،«شهادت»،«کلاس»،«سینم
بر هیچ کس پوشیده نیست که قلم به دستان باید سلامت و بالندگی زبان فارسی را با راه ندادن به واژه‌های بیگانه، حفظ کنند. امّا این پرهیز از واژه‌های غیرفارسی تا چه حد مجار و ممکن است؟ آیا می‌توان به بهانه‌ی فارسی‌نویسی به جای «کتاب» از «نسک» استفاده کرد؟ و یا «دُشماد» را در معنای «تصادف» به کار برد؟ و یا اینکه کلمه‌ی «زاب» را در معنای «صفت» نشاند؟
آیا کسی به خود جرئت می‌دهد که ادعا کند برای کلماتی از قبیل «دین»،«انسان»،«شهادت»،«کلاس»،«سینم
استانبول از بسیاری از جهات یک تقاطع محسوب می شود؛ تقاطع دریا و خشکی، اروپا و آسیا، معماری بیزانس و معماری اسلامی، گذشته و حال. از هر لحاظ، این تنوع و لایه های تاریخی، یکی روی دیگری قرار پژمرده و در سراسر ده کرد واضح کرده است. به همین دلیل است که  تور استانبول درون هر دوروبر و تا اینکه هر فصل از سال، جزو پرطرفدارترین تورهای خارجی میان گردشگران ایرانی محسوب می شود. زمانی که درون استانبول هستید و از تماشای معبر بسفر حیرت کرده اید، باید بدانید ک
 بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است- خصوصیات دعااقتباس از کتاب کلیات  مفاتیح نوین-روز اوج گرفتن  افتاب وسیاه پوشان شدن ملک وانس وجان-ضربه خوردن  منبع صفات الحسنی الهی درمخلوق-واوج شرارت شیطان درانسانی که درحوزه تربیت اسلامی است-و- قدرت دیدن کمالات خورشید رحمت وحکمت الهی راندارد چون چشمانش تیره وتار شد است که از قلب زنگار گرفته که اهنش را با اب اسید پوک ورمیم کرده اند-انچنان تاریکی وتیرهگی وظلمات براین جهان سایهاندخت که هرگز تا قیام ف
سلام
سال ها  پیش با حاج آقا سید مهدی طباطبایی( خدا بیامرزدشون ) همزمان تو سفر مدینه بودیم. یادمه سفارش کرده بودن هر جا میرید زیارت و هر چه می تونید ذکر صلوات بگین تا وقتی برگشتین، همه از شما بوی خوش استشمام کنند.
چند سال بعدش هم حاج آقا اشرفی رو تو خونه ی خدا گیر آوردیم و ازشون پرسیدیم حاج آقا موقع طواف دور خانه ی خدا، چه دعاهایی خوبه بخونیم. یادمه تاکید کردن بهترین دعا صلواته!
این ذکر کم کم شد مونس من.... انقدری که هر جا گیر کنم، هر کاری رو بخوام ش
متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

یونان باشکوه‌ترین تمدن غربی است و این شکوه را مدیون فلسفه و فرهنگی است که از دوران باستان خویش به ارث برده. در کنار تفکر، هنر هم در یونان باستان جایگاه والایی داشته است و ب
اندیشیدن در زمانه عسرت 
اندیشیدن به پایان هر چیز پیوسته با تشویش ذهنی همراه است. حتی در تفکر به پایان پدیده ها و اموری که از آن رنج می بریم نیز، این تلاطم روحی دیده می شود، زیرا هر چند در نگاه نخست اندیشیدن به رهایی از آن امر رنج آور مثبت به نظر می رسد اما در ادامه ترس از تحقق نیافتن آن پایان می تواند ما را آزرده خاطر کند. تصور تبدیل اوضاع بسامان و منظم یا لااقل خوگرفته دیروزی به بی نظمی و یا صورت های جدیدی از نظم که برای ما نا مانوس است، می توان
اکران در سینماهای سراسر کشور

دانلود فیلم ایده اصلی
مشخصات فیلم
بازیگران : مریلا زارعی, بهرام رادان, پژمان جمشیدی, مهرداد صدیقیان, هانیه توسلی, ساره بیات, شهباز نوشیر, آندره آ ماچالکیدو, مانوس گاوراس, واروا
سال ۱۹۸۶ بود که گزند ی اتمی چرنوبیل، در اوکراین موافقت افتاد. داخل این حادثه، بیش از ۴۰۰ برابر فاجعه ی هیروشیما، که ۴۰ سال پیش اتفاق افتاد، ماده ی اتمی آزاد شد. پس از این فاجعه، این مکان و نزدیکی پریپیات، پوشش گیاهی خود را از دست عدالت و تهی از سکنه شد. به دلیل این انفجار اتمی و عواقب ناشی از آن، این منطقه تبدیل بوسیله منطقه ی ممنوعه شده و بازدید از آن بخاطر عموم آزاد زدودن. با این حال، هرگز از کنجکاوی دلبستگی مندان به سفر، بخاطر دیدن شخص زنده ه

دانلود فیلم ایده اصلی
مشخصات فیلم
بازیگران : مریلا زارعی, بهرام رادان, پژمان جمشیدی, مهرداد صدیقیان, هانیه توسلی, ساره بیات, شهباز نوشیر, آندره آ ماچالکیدو, مانوس گاوراس, واروا

دانلود فیلم ایده اصلی
مشخصات فیلم

دانلود فیلم ایده اصلی
مشخصات فیلم
با توجه بوسیله شرایط اقتصادی فعلی، وضعیت تورم بازار و کافی نبودن درآمدها، زنان بناء دار می توانند با فعالیت و کسب درآمد خود، بوسیله صرفه جویی خانواده کمک کنند. مشاغلی که برای زنان خانه دار تمجید می شود، باید طوری باشد که تمام شرایط بانوان در آن لحاظ شده و فارغ از جنبه سرگرمی و انباشته کردن اوقات فراغت، بتواند درآمدزا و پول ساز نیز باشد. اخیرا کلاس های رایگان تسلط آموزی برای بانوان در نظرآباد برگزار می شود. کلاس هایی که با تعلیم مهارت های اخت
قانون جذب چیست؟
شاید هریک از شما که درحال مطالعه این مقاله می باشید, بارها و بارها اسم قانون جذب را شنیده باشید.
شاید درمورد قانون جذب پست هایی دیده ویا حرف هایی شنیده باشید.
شاید درباره درست و غلط بودن آن و یا حتی صحت و سقم آن ,نظرات دیگران به گوشتان خرده باشد.
و همه ی اینها روی هم رفته سبب شده که افراد خیلی خیلی زیادی درک درستی از راز قانون جذب نداشته باشند!
خیلی ها اینطور بیان می کنند که به هرچه فکر کنی همان می شود , بعد طرف, به خانه رویایی و
یکی دوباره یافتن و گم کردن بزرگترین فداکاری هایی که واحد وزن برای سیاحت به پس ازآن انجام دادم ارتباطی با شما داشت. به طور طبیعی، یکی پیدا کردن نخستین سؤالاتی که انسان از خویش ضمیر نفس ضمیر اول شخص مفرد سه کیلو میپرسند این است که فاضلاب چیزی تو مورد جادهها یکسان است.
قیمت تور مالزیمن یک سال وثوق نکردنی اندر آمریکای لاتین به آدرس یک مسافر مادینه انفرادی داشته ام، و من صدر در این مطلب یاد دادم که مناسبت ای در اتوبان ها می تواند یک تعادل راحت و بغ
خلاصه زندگینامه حافظ
خواجه حافظ شیرازی ( نام کامل : خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی ) متولد 727 قمری مساوی با قرن 14 میلادی و معروف شده به لقب لسان الغیب شاعر بزرگ ایرانی می باشد. اغلب شعرهای حافظ به شکل غزل می باشند که به غزلیات حافظ یا همان فال حافظ معروف شده است. نوع سخن و گرایش شعرهای حافظ به سمت خواجوی کرمانی می باشد. خواجوی کرمانی مهم ترین تاثیر را روی شاعرهای بعداز خود گذاشته است.
در قرن های 18و19 ، شعرهای وی را به زبان هایی غیر از فارسی مانند
یکی از نکات مهم برای کسب موفقیت در کنکور، چگونگی مطالعه دروس عمومی و
تثبیت آن‌ها در ذهن است.کنکور یکی از آزمون‌های مهم زندگی هر فرد است که
تاثیری بالا در نظم‌بخشی و هدف‌دار شدن زندگی و کسب تجربه‌ای نو برای افراد
خواهد داشت؛ برای کسب موفقیت در این آزمون علمی باید شرایط و مقدماتی را
فراهم کرد؛ یکی از این شرایط چگونگی مطالعه دروس و به خاطر سپردن مطالب
درسی است.
دروس عمومی در دفترچه کنکور به ترتیب ادبیات فارسی، عربی، دین و زندگی و
زبان انگ
اما وقتی نور خور بر کره ی ماه می تابد و از روی ماه بوسیله سمت ما منعکس می شود، تماشاگر است. اصلاً ماه همه ی تزیین اش را از همین تلالو می گیرد. بگذارید فعلاً هم چنان از خورشید، بخاطر عمر مان نور و گرما بگیریم، خودمان را بخاطر پشت ضابطه گذاشتن این روزهای باطراوت تقویت کنیم و با یک واسطه، نظم اش را در چهره ی جلوه گر ماه ببینیم و لذت ببریم و البته در کنار تماشای ماه، بیایید این روزها از توی ساختمان و از پشت دریچه ی تفکر اندوه که شده، به کوه های بلند
خلاصه قسمت 25
ادامه سبب پنجم مستقیم بیمار شدن: شیطان
مراد از شیطان میکروب و ویروس و مشابه آن است.
آیا شیطان جسم است ویا جسم نیست؟ برخلاف تصور همگان شیطان جسم است.
دسته اول:شیطان غذا می‌خورد
روایت از رسول خدا ص: هرگاه مرد وارد خانه خود شود و اسم خدا برزبان جاری کند و زمان خوردن غذا هم همینطور، شیطان به یاران و سربازان خود می‌گوید اینجا جای خواب و غذا ندارید و برعکس زمانی که وارد خانه شود و اسم خدا برزبان جاری نکند، شیطان می‌گوید اینجا محل خواب
امام موسی کاظم علیه‌السلام و محبت به فرزند
هر کودکی تشنه محبت خانواده‌اش است. محبت به خصوص در قالب بوسیدن و در آغوش کشیدن باعث آرامش خاطر و شادابی کودک می‌شود. کودکانی که از محبت والدین خود محروم‌اند، معمولا این نیاز را با پرخاشگری و ناسازگاری نشان می‌دهند. نوجوانان محروم از محبت والدین نیز همیشه در جایی به غیر از خانه و از غریبه‌ها طلب محبت می‌کنند. در هر حال آنچه در تربیت کودکان اهمیت دارد؛ ابراز محبت است. مفضل بن عمر نقل می‌کند که وار
فیلم ایرانی ایده اصلی

کارگردان
آزیتا موگویی

نویسنده
امیر عربی

تهیه‌کننده
آزیتا موگویی
بازیگرهامریلا زارعی,  بهرام رادان,  پژمان جمشیدی,  مهرداد صدیقیان,  هانیه توسلی,  شهباز نوشیر,  آندره آ ماچالکیدو,  مانوس گاوراس,  واروارا لارمو,  ایرینا مانژوسوا

خلاصه‌‌‌‌‌فیلم
ایران و اسپانیا برای راه اندازی یک پروژه بزرگ در جزیره هندورابی در جنوب ایران به توافق رسیده اند، شرکت ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شرکت کرده اند
آیا تا بحال برای شما پیش آمده است که در یک اتاق پر از افراد دیگر قرار داشته باشید و احساس تنهایی بکنید؟
واقعیت این است که شما در هر جایی و در هر زمانی می توانید احساس تنهایی داشته باشید.
در ادامه یک سری راهنماهایی بیان شده است که با استفاده از آنها می توانید احساس ارتباط بیشتری را با سایر افراد پیدا کنید.
۱٫ از موارد کوچک شروع کنید
بهترین روش برای خارج شدن از گرداب تنهایی این است که با یک سری تعاملات اجتماعی کوچکی شروع کنید.
سعی کنید یک مکالمه
آیا تا بحال برای شما پیش آمده است که در یک اتاق پر از افراد دیگر قرار داشته باشید و احساس تنهایی بکنید؟
واقعیت این است که شما در هر جایی و در هر زمانی می توانید احساس تنهایی داشته باشید.
در ادامه یک سری راهنماهایی بیان شده است که با استفاده از آنها می توانید احساس ارتباط بیشتری را با سایر افراد پیدا کنید.
۱٫ از موارد کوچک شروع کنید
بهترین روش برای خارج شدن از گرداب تنهایی این است که با یک سری تعاملات اجتماعی کوچکی شروع کنید.
سعی کنید یک مکالمه
سعید نعمت الله نویسنده جوان و خوش فکر سینما و تلویزیون کشورمان که در این سالها با متن های زیبا و به جرات میتوان گفت منحصر به فرد خود خالق سریالهای خاطره انگیزی چون (رستگاران،زیر هشت،خون بها،جراحت،شیدایی، دیوار،مادرانه،مدینه،میکاییل،پشت بام تهران،زیر پای مادر،عقیق، برادرجان، خواب زده و.....) بود.وی در اکثر آثارش دنبال حق و حق طلبی و ناحقی بود و این خط داستانی را دنبال کرد و در این راه همواره با متن های بعضا مغرضانه منتقدین همراه شد ولی هربا
      .دوستت دارم -
گفت درحالی که دستاشو نرم نرم به طرف حفره پوچ می برد.
-نوشته هات زیبان.هرچیزی درمورد تو زیباس.کمرت همونقد با وزن و قاعده منحنی شده که شعرات-

منحنی خطوط مغزم چی؟چونکه شعرام ازونجا میاد...اروم اروم لایه هارو ازهم سوا میکنه و میرسه تا نوک انگشتام...قافیه ها کف دستم-
 رو چندخطی میکنن و میشن گودال اثر انگشتی...به خاطر همینه که اثر انگشت هرکی متفاوته.چون ادما داستانای خودشونو دارن. ولی هرکسی سبک موردعلاقش فرق داره.یکی کامو و بوکوفو

کسب درآمد نجومی – به روش رونالدو 
کسب درآمد نجومی – به روش رونالدو 
مدیریت تبلیغات ، بازاریابی اصولی ، مدیریت شبکه های اجتماعی ، ترفند های اینستاگرام ، راه های افزایش مشتری ،
بازخورد بالای کسب و کار ، نکات مدیریت اینستاگرام و …
تمام این گزینه ها، دغدغه ی ذهنی تمام کسانی است که به دنبال راهی برای بیشتر و بهتر دیده شدن می گردند.
 حاضری چیکار کنی تا روزانه بیشتر از 100 میلیون نفر حواسشون به کسب و کار تو باشه ؟؟
اگر جذب این مطلب شدید یعنی یا به
در دورانی که مشغول حفظ قرآن بودم، چه بسیار دوستانی داشتم که پس از سالها هم نشینی با قرآن لحظه ای درنگ کردند و از خود پرسیدند، من این همه قرآن حفظ کردم ؛ که چه؟! و چون جوابی برای این سوال نداشتند، به راحتی از حفظ قرآن، این سرمایه ی بی انتها، فاصله گرفتند و هر آنچه داشتند را به فراموشی سپردند. این موضوع، نقش مربی را در ایجاد انگیزه برای حفظ قرآن بسیار روشن میکند.
برای حفظ قرآن روایات زیادی نقل شده است. مانند اینکه پیامبر اکرم فرمودند قرآن بخوانی
بسم الله الرحمن الرحیم
خب الحمدلله، همون طور که آرزوشو داشتم، خود نوشتن پست قبل یه استارت خوب شد برای من. که این ضعف چندساله رو درست کنم. البته همزمان باهاش درباره شهدای مدافع حرم و سبک زندگیشون هم کتاب می خوندم و همین مانوس شدن با حالات و رفتارهای اونا خیلی موثر بود. اما خدا رو شکر توی همین فاصله با پست قبلی کلی اتفاق خوب افتاده برای من که گفتم شما رو هم در جریانش بذارم. 
اول اینکه من یه نگاه کردم دیدم ندیدم شهیدی، یا آدم خوبی ... که از نمازش تع
برنامه
گروه معارف و مناسبتهای ِ رادیو ایران تقدیم میکند.
به افق آفتاب
به نام ِ خدایی که رحیم و بخشنده اس.
سلام
در نیم روز ِ بیست و یکمین روز از بهمن ماه ِ پرخاطره ، با توکل به خدای ِ بزرگ به استقبال ِ اوقات ِ آسمانی ِ اذان ظهر میریم و از خدای ِ بزرگ درخواست میکنیم که دست و دل ِ مار ُ از رحمت ِ این دقایق سرشار کنه.
امروز در آغاز، د
فیلم داستان پسر جوانی به نام «مایکل کواک» (با بازی کالین ادنقیو) را روایت می‌کند. مایکل در خانواده‌ای بزرگ شده که مرده‌شور هستند و مراسم تدفین را انجام می‌دهند. مادرش مرده و ارتباط خوبی نیز با پدرش ندارد. به برخی مسائل ماورایی اعتقاد نداشته و در بخش‌های مختلف داستان با این مسئله درگیر است. بنابر سنت خانواده او ناچار است به شغل پدرش ادامه دهد یا به مدرسه‌ی دینی برود. تصمیم می‌گیرد به مدرسه‌ی دینی برود ولی درس نخواند تا از آنجا اخراج شده و

*پرسش
 در مورد اهمیت روزه این حدیث  از پیامبر در بحار الانوار آمده  که
  الصوم فى الحر جهاد.
  روزه گرفتن در گرما، جهاد است. (بحار الانوار، ج 96، ص 257)
  با توجه به حدیث بالا و از اونجایکه که ما برای جهاد در قرآن در سوره های نساﺀ 95 و 74  وتوبه 20 تا 22   پاداش  اجرعظیم رو داریم  و مشخصا در آیه ی 111  توبه هم  به خود فوز عظیم  اشاره شده ( چه بکشند چه کشته شوند)
سوالم این است که آیا  برای چنین روزه ای که در حدیث بهش اشاره شده یعنی روزه گرفتن در روزهای گرم
برنامه

گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران تقدیم میکند
به افق آفتاب
به نام ِ خدایی که رحیم و بخشنده اس
و سلام
با توکل ِ به خدای ِ بزرگ
به استقبال ِ اوقات ِ آسمانی ِ اذان ظهر میریم
و از خدای ِ بزرگ درخواست میکنیم که دست و دل ِ مار ُ از رحمت ِ این دقایق سرشار کنه
از رحمتی که سختیها رُ آسون و تلخی ِ غصه ها رُ شیرین و قدرت ِ ما رُ در مواجه
به برکت ماه رمضان سفره‌های افطاری پهن شده و مانوس و آشنا، فامیل و همسایه برای مهمانی خالق دعوت می‌شوند. سنت نظم است، اما زیباتر ‌کاری است که «حسین محسنی» شهروند خیابان کوچک مظاهری انجام می‌دهد. او از چند سال پیش با آغاز ماه خجسته رمضان، هر شب کودکان و نوجوانان محله را برای صرف افطار دعوت می‌کند که حدود ۶۰۰‌-۷۰۰ نفر می‌شوند. از ابتدا تا انتهای خیابان تاجیک سفره افطاری پهن می‌کند و کمال مطلوب از این کار را ‌ ترویج فرهنگ اسلامی بین نسل جوا
*پرسش

در مورد اهمیت روزه این حدیث  از پیامبر در بحار الانوار آمده  که

الصوم فى الحر جهاد.

روزه گرفتن در گرما، جهاد است. (بحار الانوار، ج 96، ص 257)

با توجه به حدیث بالا و از اونجایکه که ما برای جهاد در قرآن در سوره های نساﺀ
95 و 74  وتوبه 20 تا 22   پاداش 
اجرعظیم رو داریم  و مشخصا در آیه ی
111  توبه هم  به خود فوز عظیم  اشاره شده ( چه بکشند چه کشته شوند)

سوالم اینکه آیا  برای چنین روزه ای که در حدیث بهش اشاره شده یعنی
روزه گرفتن در روزهای گرم سال 
خلاصه زندگینامه حافظ
خواجه حافظ شیرازی ( نام کامل : خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی ) متولد 727 قمری مساوی با قرن 14 میلادی و معروف شده به لقب لسان الغیب شاعر بزرگ ایرانی می باشد. اغلب شعرهای حافظ به شکل غزل می باشند که به غزلیات حافظ یا همان فال حافظ معروف شده است. نوع سخن و گرایش شعرهای حافظ به سمت خواجوی کرمانی می باشد. خواجوی کرمانی مهم ترین تاثیر را روی شاعرهای بعداز خود گذاشته است.
در قرن های 18و19 ، شعرهای وی را به زبان هایی غیر از فارسی مانند
دکتر مصدق به روایت حسین مکی

دکتر محمد مصدق السلطنه یکی از رجال معروف و صاحب شخصیت ایران در دوره اخیر است.
نگارنده مانند دیگران فقط نامی از دکتر مصدق شنیده بودم و اطلاعات بیشتر از او و اعمالش و نقشه های اجتماعی و سایر خصوصیات زندگانی او نداشتم. تا اینکه دولت دیکتاتوری پهلوی [رضا شاه] سقوط کرد و آزادی دوباره بدست آمد. نگارنده که در طی بررسی تاریخ معاصر بارها به نام دکتر مصدق برخورده بودم, درصدد برآمدم, بیش از پیش با این سیاستمدار مشهور آشنا ش
   حسین
کوچکیان فرد                     
مقدمه
شهید مطهری از متفکران
معاصر در حوزه های تفکر اسلامی است که به گونه ای نظام مند در باب اندیشه و ابعاد
مختلف فلسفی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی اسلام توسن خرد را به تکاپو واداشته است و
بر روی آثار متقدمین بنیانی را نهاده که هم چنان راه گشای دوستداران مباحث فلسفی و  اندیشه ای جهان اسلام در آینده خواهد بود .
به این منظور ،ایشان در
پی روشن کردن بنای روش شناسی به ایجاد بنیادهای فلسفی پرداخت و سپس به حو
آیا شهرت بد است؟
مسائلی هستند که برای ما جزو بدیهیات شده‌اند، اصلا دوست نداریم درباره‌شان توضیح بدهیم و هر نوع حرف زدن پیرامونشان برایمان ملال‌آور و خسته‌کننده است. برایم بسیار اتفاق افتاده که در حین بحث و گفتگو پیرامون موضوعی وقتی به این دست مطالب برخورده‌ام تازه متوجه شدم اصولا لزومی ندارد آنچه برای من بدیهی و متقن است برای دیگری حتی در جهت نقیضش تصور نشده باشد، این مساله می‌تواند از جمله اموری باشد که در هستی‌شناسی من جای گرفته و ب
نمی‌دانم از کجایش شروع کنم، همیشه شروع هر کاری برایم رنج‌آورترین مرحله‌اش بوده است‌. همین که شروع، شروع شود دیگر می‌توانم بدون توقف تخته ‌گاز پیش بروم. شروع سال ۹۸ برایم از آن شروع‌هایی که می‌خواهم نبود. شروعی پر از رنج تنهایی و تلخی نامهربانی‌ها بود‌. آن روزها رنگ تنهایی برایم به رنگ این روزها نبود، معنایش از این روزها فرسخ‌ها دورتر بود. چه می‌گویم؟ می‌بینی هنوز در همان نقطه‌ی شروع مانده‌ام و با این خزعبل‌گویی‌ها می‌خواهم از زی
ممکن است که شما در روابط عاطفی خودتان یک سری ویژگی های خاصی را در مورد همسر خودتان بپذیرید و در عین حال فقط وی را تحمل کنید. البته این امر منجر به شناخت تفاوت های موجود مابین پذیرفتن و تحمل کردن می شود تا در نتیجه بتوانید مابین آنها تمایز قائل شوید.کیو اولور  به عنوان موسس یک مرکز رابطه ای و نویسنده کتاب اسرار مربوط به زوجین خوشحال  به باستل  گفته است که "زمانی که ما یک رفتاری را تحمل می کنیم، ما همچنان نسبت به آن رفتار عصبی، ناامید و متنفر هست
طبیعت، سراسر آکنده از ناشناخته ها و پدیده های پر راز و رمز است؛ بسی سادگی است که بپنداریم زمین و محیط زیست خود را خوب می شناسیم، و یا بدتر از آن، بر این پندار اشتباه آمیز باشیم که می توانیم بر این محیط چیره گردیم. آدمی، حداکثر توان آن را دارد که به این لایه ی نازک و شکننده ی حیات که بر پوسته ی زمین رنگ های خیره کننده ی بی شمار زده است، آسیب های کاری بزند و با این کار، پیش از هر چیز خویشتن را از نعمت تنوعی که در دوران معاصر ما احتمالا غنی ترین تنوع
سال ها است که درمورد آلودگی هوا واج گفته می شود اما ما درمورد بزرگ ترین سیلان زیست محیطی مرتبط با سلامتی دچار ضلالت شده ایم. بخاطر مثال، می گوییم که PM2.5 (ذرات آلاینده ی جامد دارای قطر ۲/۵ میکرومتر خواه ناچیز) می توانند ازطریق شش ها ملتفت جریان خون شوند اما درواقع، بیشتر آن ها نمی توانند از این عادت وارد خون شوند. همچنین به ما گفته شده است که گازهای NOx (نیتروژن اکسیدها و ازجمله نیتروژن دی زنگ)، بزرگ ترین تهدید برای سلامتی درون شهرها هستند. این تو
 خاطرات امام خامنه ای از دوران دفاع مقدس

نویسندگان: جواد میرزاحسینی و حسین اکبری

محل استقرار ما در این هشت، نه ماهی که در منطقه‌ عملیات بودم، «اهواز» بود،‌نه« آبادان» یعنی اواسط مهر ماه به منطقه رفتم ( مهر ماه 59 تا اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد‌60) یک ماه بعدش حادثه‌ مجروح شدن من پیش آمد که دیگر نتوانستم بروم. یعنی حدود هشت، نه ماه، بودن من در منطقه‌ جنگی، طول کشید. حدود پانزده روز بعد از شروع عملیات بود که ما به منطقه رفتیم. اول می‌خواستم
موضوع: شولستانمقدمهشولستان بلوکی از توابع شاپورِ کازرون است که طایفه مَمَسَنی از ایلهای فارس در آنجا ساکن اند و هوایش سرد است. ابن بطوطه که در سال703 هجری این ناحیه را دیده چنین می نویسد: "اطراف کازرون را بلاد الشول گویند و امروز به شولستان معروف است". (لسترنج، 228) بلاد الشول نام بلوکی است در جنوب فارس، این ناحیه در دوره ساسانیان داخل منطقه شاپور خره بود و قبه آن را شاپور اول بنا نهاد که در سال23 هجری عثمان بن ابی العاص این منطقه را تصرف کرد و شول
  در آنسوی محله‌ی ضرب ، درون باغ درختان هلو،  هاجر   پابرچین ، و با احتیاط ، از بین شاخه های شکسته و به زمین افتاده راه خود را باز میکند و چستو چابک به ابتدای ورودیِ باغ میرسد ، او قصد رفتن به صف نانوایی را دارد٬ اما در این چندصباح هرگز به هدفش از خرید نان نیاندیشیده. زیرا او در نهایت امر تنها میتواند عطر نان را استشمام کند. . اما چون هنوز در شوک و اضطراب حوادث شب گذشته سیر میکند ، یادش رفته تا کلیدها را با خودش ببرد. او چون تازه وارد است ، هنوز س
در آنسوی محله‌ی ضرب ، درون باغ درختان هلو،  هاجر   پابرچین ، و با احتیاط ، از بین شاخه های شکسته و به زمین افتاده راه خود را باز میکند و چستو چابک به ابتدای ورودیِ باغ میرسد ، او قصد رفتن به صف نانوایی را دارد٬ اما در این چندصباح هرگز به هدفش از خرید نان نیاندیشیده. زیرا او در نهایت امر تنها میتواند عطر نان را استشمام کند. . اما چون هنوز در شوک و اضطراب حوادث شب گذشته سیر میکند ، یادش رفته تا کلیدها را با خودش ببرد. او چون تازه وارد است ، هنوز سرگ
  داستان شهر خیس  بقلم شهروز براری صیقلانی .    قسمتی از داستان بلند ادبی .   اپیزود های 10 _ 11_ 12 . 

.    در آنسوی محله‌ی ضرب ، درون باغ درختان هلو،  هاجر   پابرچین ، و با احتیاط ، از بین شاخه های شکسته و به زمین افتاده راه خود را باز میکند و چستو چابک به ابتدای ورودیِ باغ میرسد ، او قصد رفتن به صف نانوایی را دارد٬ اما در این چندصباح هرگز به هدفش از خرید نان نیاندیشیده. زیرا او در نهایت امر تنها میتواند عطر نان را استشمام کند. . اما چون هنوز در شوک

. 
/√– در آنسوی محله‌ی ضرب ، درون باغ درختان هلو،  هاجر   پابرچین ، و با احتیاط ، از بین شاخه های شکسته و به زمین افتاده راه خود را باز میکند و چستو چابک به ابتدای ورودیِ باغ میرسد ، او قصد رفتن به صف نانوایی را دارد٬ اما در این چندصباح هرگز به هدفش از خرید نان نیاندیشیده. زیرا او در نهایت امر تنها میتواند عطر نان را استشمام کند. . اما چون هنوز در شوک و اضطراب حوادث شب گذشته سیر میکند ، یادش رفته تا کلیدها را با خودش ببرد. او چون تازه وارد

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها